hoppträningar
Hej!
Jag börjar fundera på om jag ska börja på hopptävling med min lilla skitkanin. Min kompis mamma har någonstans i Ljungskile där det är hoppträningar och sånt som jag kan följa med på.
Men det är några problem med honom,
1. han bits
2. han vägrar hoppa i sele
3. vet inte ens om min sele är godkänd
Tror egentligen att det kan vara bra för honom så han får sysselsätta sig iaf någon timme i veckan, och att jag kanske kan lära mig ännu mer och kanske hoppa mer hemma. Vet ju inte om han tycker det är roligt men det verkar så när jag tränar lite i hagen utan sele.
tror ni det kan fungera även om han bits? det kanske får honom att tänka om och kanske till och med att det blir bättre mellan oss och vi förstår varandra bättre..
Och det borde väl gå och träna så han hoppar i selen och inte bara springer åt andra hållet?
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
Hej jag har hoppträningar hemma jag har en liten mini klubb så har jag tävlingar mm skoj har inte stor klubb ha skoj med kaniner
Vad har du för sele till din kanin? Jag kan hjälpa till :jag tävlar med mina kaniner . jag medlem i trestadskh
alla för vara med och hoppa och medlem mimn lilla klubb sin kanin
Jag finns på tjörn i höviksnäs över tjörn bron
Jag har träningar helger, Jag har fina kaninhinder att hoppa jag har godkända hinderDet finns ingen hoppklubb på tjörn det finns I trällhättan och vkkh i göteborg .Jag hjälper med kaninhopning
min hemsida http://www.nogg.se/kaninhoppningsklubb