[Köpes] Hoppkanin!
Jag letar efter en hoppkanin som har hoppat och helst tävlat men ej ett kvrav! Jag vill ha en lejonhuvad elr dvv elr Rex men kom görna med förslag. :) Jag vill ha en lite starkare färg om ni förstår.
Pma för mer information.
//Jennipher

Vi har harkorsningar till salu om det kan funka? Bilder på en del av dem finns på hemsidan. Finns även fler ungar som inte är leveransklara riktigt än, de finns inte på bild än. De som är leveransklara finns bland annat i färgerna: vitörad, viltröd, blå, blå otter, svart mm. De som kommer säljas senare finns i färgerna: black & white, chinchilla, svart & brokat. Bilder finns på www.bokdungen.se 
De kan levereras till Alingsåsutställningen (kaninerna finns i Skåne).
Jag har två bebisar som är 2månader och en vecka. En blå hane och en blåbrokad hane. Efter jätteduktiga föräldrar, PM:a för mer info :)
/Elin
Medarbetare på Tävlingshundar
Blogg - http://eelliinnsaventyr.weebly.com
Vi ska para våra hoppkaniner, renrasig lejonhuvade. Hanen är japansketcknad gul-svart och honan havana. Hanen har endast den färgen och teckningen i sin stam, men honan har lite olika (har inte hennes stamtava här just nu). PM:a mig ör mer info.
Min Tingeling ska få ungar och hon är korsning mellan legonhuvad och gotlands kanin och Ville som ska bli pappan är dvv och hermelin. Men du kanske vill ha en lite tidigare antar jag. http://lovasenhoppkanin.weebly.com
Mvh Alice Ville Tingeling & Smulan=)
http://lovasenshoppkaniner.weebly.com
Har en jättefin tävlad Rexkille till salu! Pma för mer info och bilder! :)
Caroline Nygren
http://queenskaniner.weebly.com/ *Registrerat i SKHRF*
Jag har en kanin hona på 1 år som är klassad Msv i krok och lätt i rak. Hon vill komma till ett hem där hon får hoppkaniner hemma men ändå tävla någon gång.. :) PMa om det låter intressant!
Uppfödare av Hoppkaniner i Dalarna :)
Läs mer på min hemsida.
Lundens Hoppkaniner.
#6 TS finns inte kvar på sajten, plus 1 år gammal tråd 😛
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.