# Vill ni köpa kaninhinder?
Author: annaforsgren

Hejhej! Jag heter Anna och har tidigare tävlat i kaninhoppning men har för ett par år sedan slutat, men! Jag kommer troligtvis att börja bygga och sälja kaninhinder i olika kombinationer. När jag tävlade och ville köpa kaninhinder att träna med hemma så tyckte jag att hindrerna som såldes ofta var för dyra, mina hinder kommer att kosta lite mindre än vad de gör hos t.ex. libraartic, men ändå fungera på liknande sätt.   
  
Jag har bland annat skrivit artikeln om hur man bygger kaninhinder här på kaninhoppning.ifokus, så jag har byggt hinder förut och använder riktiga märlor för kaninhinder och plaströr som bomar.  
  
Jag tänkte höra hur många som skulle vara intresserade av att köpa kaninhinder?  
  
Jag bor i Stockholmsområdet så det är främst där jag kommer att sälja, men det borde gå att ordna med frakt till övriga delarna av landet.  
  
Mvh Anna

## Comment 1
Author: [Borttaget]

beror ju på :)

## Comment 2
Author: Anoki

beror på vad de e för hinder o vad dom kommer att kosta :)

## Comment 3
Author: Zakarias

Om transport kan fixas, kanske då :)

## Comment 4
Author: Parvel

Ja! Om de inte kommer kosta en förmögenhet alltså! ;)

## Comment 5
Author: torpetskaniner

Jag köper gärna om priset är rimligt :)  
  
Ska du börja med kaninhoppning igen Anna? :D

## Comment 6
Author: Vincent...

Finns bild på hindrerna?

## Comment 7
Author: annaforsgren

Här är en bild på ett hinder jag gjort

## Comment 8
Author: annaforsgren

#5 Det skulle vara roligt, men eftersom att Tjoffsen dog i somras så har jag bara Xtra att tävla med och han är så ointresserad av hoppning :/ Men tycker att det är roligt om det finns någon annan som producerar hinder förutom libraartic och jag tycker att det är otroligt kul att snickra! :)

## Comment 9
Author: annaforsgren

Hindrerna kommer inte att kosta en förmögenhet :) Kommer att räkna ut priserna efter materialkostnad och jobbet jag gör. Så jag kommer att sätta pris efter vad hindret är värt och vad folk kan betala utan att känna sig rånade.

## Comment 10
Author: [Borttaget]

jag är ev. intresserad =)

## Comment 11
Author: BeanLady

Lägg gärna ut bilder på några hinder och priser på dem så är det lättare för oss att veta om vi kan tänka oss att köpa. :)

## Comment 12
Author: Northernlights KU

#7 Snyggt! ![Glad](http://kaninhoppning.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 13
Author: tesushie

ja om det inte kostar en förmögenhet kan eventuelt hämta up dem i stockholm om det underlättar

## Comment 14
Author: Henni-Chan

Intressant :) Vore kul att veta om du kan göra hinder på beställning

## Comment 15
Author: annaforsgren

#14 det kan jag säkert :) beror nog på vad som önskas

vilken prisklass skulle ni vara mest intresserade av? Vad skulle ni max betala för ett hinder? om det kunde kombineras på olika sätt och ser snyggt och välgjort ut

## Comment 16
Author: Henni-Chan

Om hindret är av kvalitet och kan göras efter beställning så skull en prisklass mellan 300-600 kr inte vara nga problem för mig :)
