# Unghoppkanin/vuxenhoppkanin
Author: Boogie

Hej, jag skulle vilja börja med kaninhoppning jag har kaniner hemma som jag hoppar lite med men inte tävlings kaniner direkt. Och  jag skulle vilja ha en  kanin som jag kan hoppa med lite mer med och komma ut på banorna med.

Jag bor i Lidköping ( Skaraborg ) men transport går säkert och lösa för rätt kanin!      Skicka gärna PM, tack!

## Comment 1
Author: Sashhi

Gå gärna in och kolla på Facebook i de olika kaninhoppningsgrupperna efter kullplaner och liknande. Där finns det mesta!

## Comment 2
Author: Boogie

Tack, det ska jag göra!

## Comment 3
Author: Boogie

Putt

## Comment 4
Author: louise1993

Har en kull planerad till våren/sommaren 2017 i fall det hade vart aktuellt. Kullen kommer finnas i Lysekil :)  
  
http://hasselon.weebly.com/elliwings.html

## Comment 5
Author: Boogie

Låter intressant!🙂

## Comment 6
Author: Anoki

http://www.melodyskaningard.com/planerade-kullar

## Comment 7
Author: Kärlekens Hoppkaniner

https://www.facebook.com/groups/548489621985044/permalink/688620887971916/?sale\_post\_id=688620887971916&comment\_id=688623784638293&notif\_t=group\_comment&notif\_id=1483731106179720Jag har en kull med sex ungar efter duktiga föräldrar. Jag skriver länken där du kan hitta mer information :)

## Comment 8
Author: Boogie

putt

## Comment 9
Author: Boogie

Vill gärna att det är en hona som man kan avla på.😊

## Comment 10
Author: Viilmaa

Har två honor tillsalu, finns mer info på www.conejoshk.weebly.com ☺️

## Comment 11
Author: Boogie

jätte fina❤️

men letar lite till😊

## Comment 12
Author: Idlil

Jag har två kullar planerade. en som paras efter rak o längd SM i Maj nu iår o har fått många goda lovord. båda föräldrarna har lämnat riktigt fina ungar från tidigare kullar. :) samt en som paras i sensommar o den är obesläktad med alla hoppled, en riktigt spännande kull. här har mamman lämnat väldigt fina ungar som redan nu är påväg upp till Svåren inte ens året fyllda. gå in o kolla på vår hemsida för o läsa mer detaljerat: http://vasbyvikenskaniner.wixsite.com/vasbyvikenskaniner/planerade-kullar

## Comment 13
Author: Mickis1994

Jag har Riverruns Millennium Falcon. 1.5 år, Medelsvår med Två pinnar i rakbana och Lätt med två pinnar i krokbana. Supersocial, trevlig och lätt att göra med. Mejla michaela.glansk@hotmail.com vid intresse.

## Comment 14
Author: Boogie

Vill gärna ha en hona 😊

Annars jätte fina kaniner!

## Comment 15
Author: sossos

Kollar du i olika hoppgrupper på Facebook finns det massvis av killar och andra kaniner till salu ;)
