# hjälp ( VKKH )
Author: Opalen

Hej jag är medlem i VKKH (västkustens kaninhoppare)

och jag undrar  om det är nån tävling snart? 

Jag ska börja tävla i rak lätt med min findus men jag 

har tex ingen tävlingsbok.. så vart köper man det?

Så hur ser ni om det är tävlingar och hur får man tag på en tävlingsbok?

Snälla ignorera inte detta!

## Comment 1
Author: Viilmaa

På deras hemsidan vkkh.se står det när nästa tävling är, gå bara in på Tävlingar och sen anmälningsforum så hittar du det!   
Angående tävlingsböcker så säljs dom på plats för 30 kr.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Hej! Den sista tävlingen för iår var ett tag sen. Sen kommer det inte vara några fler tävlingar förrän nästa år. Du kan kolla på SKHRF's forum när nästa är. Kan tyvärr inte kolla själv just nu. Men gå in på SKHRF.com och sen forum tror jag, och sen finns det något "tävlingsschema" typ. Så kan du kolla! Tävlingsbok kan du köpa på plats när du är där. När du betalar kan du fråga om en tävlingsbok, det kan vara bra att nämna det innan också. :) T.ex när du gör anmälan.

## Comment 3
Author: Anoki

Nästa tävling är den 19/1. Krok i alla klasser, inga dubbla. :)

## Comment 4
Author: Opalen

#3 okej tack! bara krok? ingen rak? :)

## Comment 5
Author: Anoki

#4 Bara krok. Däremot är det rak den 2/2 ;)

## Comment 6
Author: iWontBite

#4 Trestad har rak i januari, om du är intresserad. Båda klubbarna brukar köra var annan, så det blir en av varje i månaden :) Men det kanske är roligare att tävla första gången hos hemma-klubben. (Eller lite för långt att åka om man bor unde Göteborg)

## Comment 7
Author: Vincent...

Länk till hemsidan, http://vkkh.se Under "tävlingar" klickar du på "anmälningsforum" för att kunna anmäla dig och för att se planerade tävlingar. Det finns en mall man ska följa för att anmäla sig, så att du får med allt.

## Comment 8
Author: Opalen

#5 okej, vart är det? :) den 2/2 alltså :)

## Comment 9
Author: Anoki

#8 Ytterby, i ridhus :)

## Comment 10
Author: Opalen

#9 aa okej tack :) ska du dit? :)

## Comment 11
Author: Anoki

#10 Självklart, det är min hemmaklubb :)

## Comment 12
Author: Opalen

#11 okej, brukar titta på din youtube kanal :)

## Comment 13
Author: Opalen

#11 hur änmaler man sig? :) fösta gången jag tävlar så aa haha :)

## Comment 14
Author: RebeccaG

#13 Skriv nytt ämne här för anmälan:   
[http://www.webvoter.net/se/community/forumthreads.php?community\_id=5095&forum\_id=22387](http://www.webvoter.net/se/community/forumthreads.php?community_id=5095&forum_id=22387)  
Dock e det kanske lite tidigt att anmäla ännu?😛

Här e annonsen för tävlingen ifall du undrar lite mer🙂  
[http://www.webvoter.net/se/community/thread.php?community\_id=5095&forum\_id=22385&thread=510700](http://www.webvoter.net/se/community/thread.php?community_id=5095&forum_id=22385&thread=510700)
